Paieška

Aktualijos / straipsniai > Aktualijos > „Europos burės 2013“ atsinaujinančios energetikos vystytojams  

„Europos burės 2013“ atsinaujinančios energetikos vystytojams

2014-01-31

 

UAB „Baltic Solar Energy“ inovacinis saulės elementų gamybos projektas

(3759 balsai)

Projekto vykdytojas: UAB „Baltic Solar Energy“

Ekologiškiausias Europoje pramonės objektas, naujos kartos modernių saulės elementų gamykla ir tyrimų laboratorija, greičiausias vaizdo konferencijų bei interneto media centras Europoje ir inovatyvių jaunų bendrovių inkubatorius. Visa tai – naujajame Aukštųjų technologijų centre L.I.G.H.T. WING Vilniuje. Tyrimų centre verslininkai ir Lietuvos mokslininkai atliks tyrimus ir tobulins saulės elementus, patentuos išradimus ir konkuruos su pasauliniais saulės energetikos sektoriaus lyderiais.

Daugiau apie projektą www.balticsolar.lt

Daugiau apie projektą http://www.esparama.lt/2007-2013/lt/projektas?id=9353

 

 

Šiaulių termofikacinės elektrinės projektavimas ir statyba

(1371 balsas)

Projekto vykdytojas: AB „Šiaulių energija“

Lietuvos didžiuosiuose miestuose plečiama elektros ir šilumos energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių. Šis efektyvus būdas atsirado ir Šiauliuose, AB „Šiaulių energija“ pastačius 11 MW elektros ir 36 MW šilumos galių termofikacinę elektrinę. Daugiau kaip 40% sumažėjo importuojamo iškastinio kuro (gamtinių dujų, mazuto) sunaudojimas bendrovėje ir atmosferos tarša šiltnamio dujomis CO2. Įgyvendinus šį projektą, šilumos kaina sumažėjo 16,6%, todėl bendrovės vartotojai sutaupo apie 20 mln. Lt per metus. Dėl biokuro gamybos plėtros Lietuvoje sukurta papildomų darbo vietų, skatinama vidaus rinka, neišleidžiamos lėšos importuojamam kurui pirkti.

Daugiau apie projektą http://www.senergija.lt/Apie-bendrove/Projektai/Projektas-Siauliu-termofikacines-elektrines-statyba

Daugiau apie projektą http://www.esparama.lt/2007-2013/lt/projektas?id=2711